Domů Aktuality ​Prezident republiky diskutoval se studenty v Mariánských Lázních

​Prezident republiky diskutoval se studenty v Mariánských Lázních

​Druhý den návštěvy prezidenta republiky Miloše Zemana v Karlovarském kraji začal na Gymnáziu a obchodní akademii v Mariánských Lázních. V zaplněné tělocvičně školy jej nedočkavě vyhlíželi studenti, kteří si pro něj připravili zajímavé dotazy. Poté odjel na slavnostní oběd s poslanci, senátory a starosty měst a obcí.

prez2017-Gym-ML2-small.jpgKrátce před jedenáctou hodinou přijel prezident k budově Gymnázia a obchodní akademie v Mariánských Lázních. U školy, kterou v současnosti navštěvuje přes 400 žáků, jej přivítal ředitel Miloslav Pelc spolu se svými zástupci. Studenty v tělocvičně nejprve pozdravila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a poté se ujal slova prezident, jenž připomněl, že kdysi rovněž patřil mezi žáky obchodní akademie. „Vážím si každého, kdo se snaží se něco užitečného naučit. A to, co je užitečné, je zapotřebí proto, abyste se uplatnili na trhu práce,“ uvedl prezident ve svém projevu.

Během diskuse se hovořilo například o možném vystoupení České republiky z Evropské unie, o přijetí společné evropské měny, protiteroristických opatřeních v Americe či o vztazích mezi Českou republikou a Ruskem. Žáky také zajímal prezidentův názor na elektronickou evidenci tržeb a výroky ministra financí Andreje Babiše ohledně omezení počtu poslanců a senátorů. Prezident v této souvislosti zdůraznil, že není důležitý počet zákonodárců, ale to, jak pracují. Nechyběly ani otázky týkající se přímo hlavy státu. Studenti kupříkladu vyzvídali, jestli, když byl malý, přemýšlel o tom, že se stane prezidentem. Po ukončení besedy převzal prezident dary v podobě almanachu, hrníčku a pamětní medaile.

Následně se prezident spolu s doprovodem přesunul do hotelu Cristal Palace na oběd s poslanci, senátory a starosty měst a obcí. U slavnostně prostřené tabule s nimi diskutoval o dokončení dálnice D6. Hejtmanka prezidenta informovala o tom, že v letošním roce by se měly začít stavět další tři úseky, a sice obchvat Řevničova, obchvat Lubence a Nové Strašecí – Řevničov. Dostavbu ale značně komplikují výkupy pozemků. Mezi další probíraná témata patřila například problematika železničního napojení na Německo přes Cheb, plánovaná těžba lithia v Horním Slavkově a obavy z neúměrného zatížení města či podpora žákovského sportu. Po obědě prezidenta ještě čeká návštěva Horního Slavkova a Sokolova, kde se opět setká s občany.

Fotografie z návštěvy prezidenta si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová