Domů Aktuality Prezident poobědval s osobnostmi regionu a poté navštívil hospic

Prezident poobědval s osobnostmi regionu a poté navštívil hospic

​Po návštěvě krajského úřadu se prezidentská delegace přemístila do restaurace Malé Versailles v Karlových Varech. Zde byl na počest hlavy státu přichystán slavnostní oběd s významnými osobnostmi. Další kroky prezidenta vedly do Nejdku, kde si v doprovodu hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové prohlédl první kamenný hospic v regionu. Během návštěvy se setkali nejenom se zaměstnanci zařízení, ale pozdravili také klienty.

Slavnostní oběd, který pořádala hejtmanka na počest prezidenta, se nesl ve velice přátelském duchu. Mezi pozvanými nechyběl například Alois Ježek, jenž s prezidentem hovořil o věhlasné Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka. Díky ní se každoročně daří podporovat mladé nadějné talenty na cestě za jejich snem. Prezident uvedl, že by se s finalisty soutěže rád osobně setkal. O aktivitách městské organizace Svazu důchodců České republiky pak hovořila její předsedkyně Jana Tymlová. Aktivní funkcionářka zajišťuje pro místní seniory pestré kulturně-společenské vyžití, včetně nejrůznějších zájezdů. Kancléř prezidenta Vratislav Mynář následně přišel s nabídkou, že pro členy organizace zajistí prohlídku Pražského hradu i katedrály sv. Víta.

Po obědě se prezidentská kolona vydala na cestu do Nejdku, kde byla na programu návštěva zařízení následné rehabilitační a hospicové péče REHOS. Karlovarský kraj byl donedávna jedním z posledních dvou regionů, ve kterých chyběl kamenný hospic. Záštitu nad jeho vybudováním převzal Miloš Zeman v roce 2015 a stavba za 78,5 milionů korun byla dokončena vloni na jaře. V zařízení, jež disponuje 23 lůžky, přivítala prezidenta vrchní sestra Lucie Bucharová. Do Nejdku přivezl Miloš Zeman Pražské Jezulátko, které nechal uložit v hospicové kapli. Jak zmínil již na krajském úřadě, rád by požádal kardinála Dominika Duku o jeho posvěcení. Nechyběla ani návštěva klientů zařízení a předání darů v podobě malých andělíčků pro štěstí.

Dnes se prezident ještě vydá na Sokolovsko, konkrétně do Vintířova. Kromě setkání s představiteli obce absolvuje i setkání s obyvateli před hasičskou zbrojnicí. Následně se vrátí zpět do Karlových Varů, kde si společně s hejtmankou a primátorkou města prohlídne Císařské lázně, ve kterých bude ještě letos započata nákladná rekonstrukce. O tom jak bude probíhat, se pobaví ve slavném Zanderově sále.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová