Myslíte si, že znáte hrozby, které na vás číhají v on-line prostředí, a že se jim dokážete bezpečně vyhnout? Nebo naopak, máte ještě v této oblasti mezery a chtěli byste se dozvědět více? Pak právě pro vás je připraven soutěžní kvíz o hodnotné ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet. Vyhrát můžete xbox, dron, tablet nebo chytré hodinky. Soutěž pro žáky a studenty základních a středních škol běží až do konce února 2024.
Stejně jako vloni se i letos mohou žáci a studenti ve všech krajích České republiky vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu a vyhrát lákavé ceny. Projekt Kraje pro bezpečný internet již po desáté spustil soutěžní kvíz. „Pro soutěžící jsou připraveny e-learningové lekce, krátké videospoty nebo podcasty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti v on-line prostředí. Na vzdělávací materiály, které je možné využít ve výuce či k samostudiu, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny,“ uvedla manažerka prevence kriminality Karlovarského kraje Tereza Pásková.
Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu projektu www.KPBI.cz. Jako každý rok jsou i letos hlavními partnery soutěže společnosti Microsoft a Gordic. „I pro tento rok Karlovarský kraj vyhlásil doprovodnou Soutěž škol, v rámci které jedna základní a jedna střední škola s nejvyšším počtem úspěšných řešitelů získá poukázku na nákup hardwarového a softwarového vybavení či pomůcek souvisejících se zajištěním bezpečné práce v prostředí internetu na škole ve výši 15 tisíc korun,“ doplnila Tereza Pásková.
Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR v úzké spolupráci s Policií ČR. Jeho hlavním cílem je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. K tomu využívá nejrůznější nástroje, od e-learningových lekcí, školení, pracovních listů, videospotů až po podcasty. Cílí nejenom na mládež a rodiče, ale i na širokou a odbornou veřejnost. Více informací najdete na již zmíněných internetových stránkách www.KPBI.cz.