Domů Aktuality Pozor na trase cyklostezky v Sokolově za Starým náměstím – sledujte značení

Pozor na trase cyklostezky v Sokolově za Starým náměstím – sledujte značení

Na úseku cyklostezky podél Ohře za Starým náměstím v Sokolově platí od 22. července proměnlivý provoz. Podle aktuálního dění na stavbě Krejcarové lávky bude průjezd úsekem cyklostezky mezi klášterem a mostem lásky buď povolen, nebo zakázán. O tom, zda je možné právě na cyklostezku vjet či ne, bude informovat dopravní značení, které je třeba sledovat a respektovat.
Do provozu na cyklostezce zasáhla demontáž kovové nástupní lávky k hlavnímu přemostění. Nedodržení zákazu průjezdu může způsobit komplikace na stavbě, zároveň by mohlo dojít i k ohrožení zdraví cyklistů. Město Sokolov vyzývá všechny uživatele stezky, vodáky, cyklisty i pěší, k co největší vzájemné toleranci a ohleduplnosti.

Pro vodáky je na pravém břehu řeky vybudované široké zpevněné místo k vytažení lodí na břeh a k opětovnému nalodění za Krejcarovou lávkou. Bourání lávky, které předchází stavbě nové, se původně nemělo trefit do hlavní turistické sezóny, kdy je řeka Ohře i cyklostezka plná lidí. Zahájení akce se ovšem kvůli administrativním záležitostem opozdilo. Demolice staré Krejcarové lávky má trvat asi 40 dní.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková