Domů Aktuality Poskytovatele sociálních služeb a dluhových poraden v kraji vzdělávali vrcholoví manažeři České spořitelny

V polovině měsíce března přijali manažeři České spořitelny ve své pražské centrále návštěvu z Karlovarského kraje. Na programu byl seminář na téma „Vztah dlužníka a věřitele, péče o dluhy, řešení potíží se splácením a s předlužením“.
Seminář nabídl zajímavé a potřebné informace a také doporučení ze strany manažerů - Tomáše Mičkala, Petr Příkaského a Pavla Netymacha. Účastníky byli zástupci poskytovatelů sociálních služeb Pomoc v nouzi, o.p.s., Rubikon centrum, z.ú., GOPALA, o.p.s., Global Partner Péče, z.ú., chebská poradna Rady seniorů ČR, o.s. a také krajský radní pro oblast sociálních věci Robert Pisár.

„Karlovarský kraj je dlouhodobě, z pohledu zadluženosti svých obyvatel, druhým nejzatíženějším krajem ČR. Dobré je, že i u nás počet lidí v exekuci klesá. Na druhou stranu dochází k tomu, že u části dlužníků roste počet exekucí na jednu osobu, což těmto lidem nedává velkou šanci začít žít jinak. Mezi nejpostiženější části kraje pohledem zadluženosti obyvatel patří oblast Kraslicka a Ašska. Vnímáme to jako problém a nezavíráme před ním oči. Podporujeme dluhové poradny a projekty, které lidem pomáhají se dluhů zbavovat. Děkuji České spořitelně a Petrovi Beránkovi za přizvání na semináře,“ uvedl radní Karlovarského kraje Robert Pisár.

Seminář nebyl jen jednosměrným tokem informací. Probíhala věcná diskuze, v jejímž průběhu si všichni účastníci uvědomovali, že se nesešli nováčci, ale znalí a zkušení lidé s hlavním společným zájmem, kterým je efektivní snižování předlužení spoluobčanů v regionu.

„Témat a informací nebylo na tři hodiny, nýbrž na tři dny, a proto jsme se se zástupci České spořitelny domluvili, že se v časovém horizontu jednoho či dvou let opět sejdeme. Ve hře je také možnost pozvání do našeho regionu ze strany krajské organizace Asociace poskytovatelů sociálních služeb,“ doplnil ředitel společnosti Pomoc v nouzi, o.p.s. Petr Beránek.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková