Domů Aktuality Podnikatelé budou diskutovat s hejtmankou o podpoře kraje

Podnikatelé budou diskutovat s hejtmankou o podpoře kraje

​Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje a Karlovarský kraj pořádají 19. června 2018 společné setkání zástupců firem a zaměstnavatelů v regionu s hejtmankou Janou Vildumetzovou.Hovořit se bude především o podpoře podnikání ze strany kraje v uplynulém období i o plánovaných akcích na území regionu.

„Chtěla bych také s představiteli podnikatelské sféry mluvit o programu Restart, v rámci kterého chceme čerpat finance na rozvoj regionu, ale potřebujeme k tomu, aby stát  při schvalování jednotlivých opatření akčního plánu garantoval jak vyhlášení příslušného dotačního programu, tak potřebnou finanční podporu. Společnými tématy určitě také bude problém s nejnižší průměrnou mzdou v kraji, s nedostatkem kvalifikovaných sil technického směru a s tím souvisejí i změny ve středním školství. Připomenu ale určitě také snahu krajů o systémové financování dopravní infrastruktury, tedy silnic II. a III. tříd, dofinancování regionálního školství, možnosti řešení personální nouze ve zdravotnictví,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

Na akci, která se uskuteční v karlovarském centru Dvorana,  je nutná registrace předem, a to nejpozději do 12. června 2018. Účast pro registrované je samozřejmě zdarma. Bližší informace k akci: Ing. Lenka Mansfeldová Bílková, tel. 737 045 998, email: bilkova@khkkk.cz.