Domů Aktuality PODKLADY ZE SEMINÁŘE PRO ŽADATELE O DOTACE Z OBLASTI REGIONÁLNÍHO ROZVOJE ze dne 9. 1. 2024

Seminář 4.1.2024

Dne 9. 1. 2024 připravil odbor regionálního rozvoje (společně s odborem investic) tradiční informační seminář pro žadatele o dotace v oblasti regionálního rozvoje. Seminář se uskutečnil v Zastupitelském sále Karlovarského kraje za účasti starostů a dalších zástupců obcí, manažerů místních akčních skupin, mikroregionů, svazků obcí a sdružení a dalších subjektů, jenž mohou být oprávněnými žadateli u dotačních programů:

• Program obnovy venkova 2022–2024

• Podpora rozvoje cyklistické infrastruktury

• Podpora rozvoje a údržby veřejných zimních tras

• Podpora strojové techniky k údržbě veřejných zimních tras

• Program ‘‘Senior Expres‘‘

• Program na podporu územně plánovací činnosti obcí

• Podpora implementace Územní studie Krušné hory – západ

Na semináři byl zároveň představen nový koncept centralizace podávání a administrace žádostí a dále byly podrobně představeny jednotlivé dotační programy odboru regionálního rozvoje včetně připravovaných změn.

Všechny prezentované dotační programy doposud nebyly schváleny rozhodnými orgány kraje. Informace v prezentacích je tedy třeba brát jako informativní a sledovat i nadále webové stránky kraje Oblast regionálního rozvoje | KV Kraj (kr-karlovarsky.cz)

Podrobné informace jsou uvedené v přiložených prezentacích jednotlivých programů a také ve videu, jenž bylo se souhlasem přítomných při semináři pořízeno.

Prezentace ze semináře

Za stránku zodpovídá Bc. Romana Špindlerová, DiS.