Domů Aktuality Po roce se opět vrací akce Čištění řeky Ohře

Po roce se opět vrací akce Čištění řeky Ohře

První dubnová sobota se ponese ve znamení dobrovolnické akce „Čištění řeky Ohře 2022“. Cílem je vyčistit řeku od odpadků a předmětů, které do přírody nepatří. Úklid bude probíhat přímo v toku řeky i na březích po téměř celé délce řeky v Karlovarském kraji.

Dobrovolníci, kteří budou chtít uklízet v toku řeky a na hůře přístupných místech ze břehů, budou mít bezplatně k dispozici lodě. Jejich zapůjčení bude možné na stanovištích v Chebu, Tršnicích a Nebanicích. Pro všechny dobrovolníky bude zajištěno drobné občerstvení, ochranné pomůcky a pytle na sběr odpadků.

V sobotu 2. dubna se budou čistit úseky: Cheb – pravý břeh Skalky, Cheb – Tršnice, Nebanice – Kynšperk nad Ohří, Odrava – Mostov.

Akci podporuje většina obcí, které leží podél toku řeky Ohře, záštitu nad akcí převzala Krajská síť místních akčních skupin Karlovarského kraje. Jedná s o pět místních akčních skupin, jež pokrývají celé území regionu.

Ačkoliv v loňském roce nebyl umožněn organizovaný skupinový úklid řeky, zapojilo se do něj více než 250 dobrovolníků, kteří nasbírali  přes 2 tuny odpadu.

Více informaci  k aci je k dohledání na webu Místní akční skupiny MAS 21, v případě dotazů se mohou zájemci obracet na e-mailovou adresu dudova@mas21.cz.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková