Domů Aktuality Paní Petrželková z Karlových Varů oslavila 101 let. Mezi gratulanty nechyběl ani radní kraje Vít Hromádko

Petrželková

Málokdy se člověku poštěstí, že se osobně setká s někým, kdo se dožil úctyhodných 100 let. A co teprve, když ten dotyčný nebo dotyčná slaví 101. narozeniny. Krajský radní Vít Hromádko dnes osobně zajel do Domova seniorů v Karlových Varech, kde jednoho takového oslavence mají. Paní Miloslavě Petrželkové předal dárkový koš a pugét čerstvě řezaných květin.

Není snad měsíc, kdy by zástupci Karlovarského kraje nevyjížděli do regionu gratulovat našim spoluobčanům, kteří oslavili významné životní jubileum. Součástí každé takové návštěvy je pak povídání, v němž oslavenec zavzpomíná na doby dávno minulé a na to, co během svého života prožil. Přede všemi, které jsme doposud navštívili, je potřeba hluboce smeknout. Jejich neutuchající elán a chuť do života by jim záviděl leckdo podstatně mladší.

Paní Miloslava Petrželková, která dnes slaví neuvěřitelné 101. narozeniny, pochází původně z Plzně. V západočeské metropoli prožila druhou světovou válku a také zde poznala svého manžela. S ním se pak na začátku 50. let přestěhovala do Karlových Varů. Většinu svého profesního života strávila v administrativě. Lázeňské město si zamilovala natolik, že už jej nikdy neopustila a vychovala zde i své děti. Jejich zásluhou se pak rodina ještě rozrostla o další členy, přičemž paní Petrželkové dělají radost nejenom vnoučata, pravnoučata, ale také prapravnouče. I přes vysoký věk je oslavenkyně stále ještě v dobré kondici a po celou dobu návštěvy se na gratulanty mile usmívala. Jak uvedli zaměstnanci domova, je to jejich sluníčko a s oblibou paní Petrželkové přezdívají „Petržíla“.

Život v domově si paní Petrželková pochvalovala, i když už tedy většinu času tráví na lůžku nebo na křesle. Ostatně o tom, jak je domov skvěle vybaven a co všechno svým klientům nabízí, se mohl přesvědčit i radní Vít Hromádko během krátké prohlídky. Ještě jednou tedy přejeme paní Petrželkové všechno nejlepší, hlavně pevné zdraví a mnoho krásných chvil s její početnou rodinou.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová