Domů Aktuality Obce mohou využít krajské dotace na budování vodovodů a kanalizací

Obce mohou využít krajské dotace na budování vodovodů a kanalizací

​I v letošním roce udělí Karlovarský kraj dotace obcím na dostavbu a rozšíření vodovodů a kanalizační sítě. Mezi žadatele rozdělí celkem 9 milionů korun. Rozdělení dotací odsouhlasili krajští zastupitelé na svém červnovém jednání.

O dotace se přihlásilo celkem 10 žadatelů a celkový objem požadovaných financí dosáhl 17, 7 milionu korun. „Chtěli jsme vyjít vstříc všem žadatelům, proto jsme po dohodě pokrátili výši krajské dotace, aby se dostalo na všechny. Jsme rádi, že i přesto mají obce o dotace zájem a budou tak moci naplánované rekonstrukce vodovodů a kanalizace zrealizovat. Finance vyčleněné v tomto programu jdou z krajského rozpočtu a z poplatků za odběr podzemních vod,“ upřesnil uvolněný zastupitel Karel Jakobec.

Dotaci využije například obec Bublava na dostavbu stok tlakové kanalizace a vodovodu v částech obce, které potřebné rozvody v současnosti nemají. Stavět se také bude tlaková kanalizace v Radošově, kde je zároveň třeba prodloužit vodovod v lokalitě „Za Mokřadem“. V Těšovicích zase vymění vodovodní řad v trase a zruší stávající vodovod, který dosloužil. Ovesné Kladruby mají v plánu provedení vrtu a vybudování vodojemu s úpravnou vody. Následně se předpokládá napojení vodojemu na plánovaný vodovod.