Domů Aktuality Nové byty pro lékaře a zdravotnický personál. Kraj chystá přestavbu bývalé transfuzní stanice

Přestavba

V objektu bývalého transfuzního oddělení Karlovarské krajské nemocnice vznikne bytový dům pro zdravotnický personál. Nemocnice by jej využívala pro své zaměstnance, což by jednoznačně zvýšilo úspěch v rámci náboru klíčového personálu. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila uvedený záměr a zahájení projektové přípravy. Akce bude realizována v rámci 2. etapy projektu „Generel Karlovarské krajské nemocnice“.

„Jde o nevyužívaný prostor, který dříve sloužil jako transfuzní oddělení karlovarské nemocnice. Ještě předtím to byl ale bytový dům, nové využití objektu tak navazuje na jeho původní účel. Přestavěná budova bude sloužit potřebám nemocnice, která bude bydlení nabízet v rámci zaměstnaneckého benefitu zdravotnickému personálu, studentům, stážistům a také nově příchozím zdravotníkům a lékařům. Nacházíme se na úplném začátku celého procesu, zadali jsme zakázku na projekt, ze kterého by měl vzejít návrh přesné podoby bytového domu,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje, projektového řízení Patrik Pizinger.

Objekt ve Vítězné ulici disponuje čtyřmi nadzemními podlažími, obytným podkrovím a jedním podzemním podlažím, s tím, že zastavěná plocha domu je 248 m². Na základě předchozí studie od společnosti PENTA PROJEKT se uvažuje o výstavbě 11 bytů, zdravotní ambulance se dvěma pracovišti, případně školicí místnosti. Přízemní přístavba, vybudovaná pro potřeby bývalého transfuzního oddělení, bude zbourána a na volném místě vzniknou parkovací místa pro bytové i nebytové prostory.

Investice by dle odhadů měla vyjít na bezmála 64 milionů korun, přičemž projektová dokumentace je vyčíslena na 3,7 milionu korun, zbytek částky tvoří náklady na stavební práce a vybavení. Financování fyzické realizace se předpokládá z dotačních programů a částečně z krajského rozpočtu.

Karlovarský kraj vyplácí v rámci celé České republiky jedny z nejvyšších příspěvků zdravotníkům a nabízí nejširší a nejucelenější okruh podpory pro studenty medicíny, začínající lékaře i ty s mnohaletou praxí. Od roku 2018 se díky náborovým příspěvkům podařilo získat 188 zdravotnických pracovníků, mezi nimiž jsou lékaři i nelékaři. Letos byla na tyto účely vyčleněna částka 11,4 milionu korun. Kompletní přehled poskytovaných benefitů najdou zájemci na webu Lékaři Karlovarského kraje.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková