Domů Aktuality Nenechte si ujít zahájení lázeňské sezóny v krajském městě

Nenechte si ujít zahájení lázeňské sezóny v krajském městě

Pramen

Karlovy Vary vstoupí o prvním květnovém víkendu do nové lázeňské sezóny. Od 3. do 5. května budou ulice západočeského města žít hudbou, tancem, divadlem a chybět nebudou ani tradiční rituály, jako je svěcení pramenů nebo průvod družiny Karla IV. Návštěvníci se mimo jiné mohou těšit na slavnostní otevření nové multimediální expozice v budově Císařských lázní. Akce se koná za přispění Karlovarského kraje.

Nejen pro obyvatele, ale také pro přespolní je připraven bohatý třídenní program plný koncertů, výstav, divadelních představení a další kultury. Od pátku do neděle bude zároveň ve Smetanových sadech probíhat řemeslný jarmark a pro nejmenší budou přichystány dětské dílny. V neděli se pak pro veřejnost otevře nová expozice v Císařských lázních s názvem „Tři světy“. Ta mapuje ducha doby 20. století na pozadí evoluce lázeňství. V sále Atrium přibližuje makrosvět rašelinišť Karlovarského kraje i procesů, které je zpracovávaly. Zrestaurované koupelny v přízemí budovy odkryjí historii lázeňství ve světovém kontextu. Koupelny ve své původní podobě pak budou opět obývat významné osobnosti prostřednictvím iluzorních digitálních maleb. S podrobným programem slavnostního zahájení lázeňské sezóny se můžete seznámit na webu Karlových Varů.

Karlovy Vary však nejsou jediným místem, kde se za podpory Karlovarského kraje koná zahájení lázeňské sezóny. Následující druhý květnový víkend každoročně patří mariánskolázeňskému slavnostnímu zahájení lázeňské sezóny. Za účasti řady osobností z kulturního a politického prostředí budou i zde slavnostně vysvěceny a otevřeny místní léčivé prameny. Hlavním tématem je letos statut „Klimatických lázní“, který získaly Mariánské Lázně v roce 2023. Více informací o programu najdete na stránkách Mariánských Lázní.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 2. 5. 2024 - 14:23