Tuto populární značenou cestu navštívily do dnešního dne desítky tisíc návštěvníků z různých koutů ČR i několika světadílů. Součástí revitalizace bude osazení aktualizovaných a nyní nově celobarevných panelů informujících o hrdelním soudnictví a výkonu trestů smrti na našem území, dále proběhne údržba dřevěných stojanů, odvodnění erozí namáhaných částí trasy, apod.
Pro zvýšení zájmu o tuto část naší historie se připravuje vytvoření unikátního průvodce po památkách hrdelního soudnictví v Karlovarském kraji. Cílem projektu je zhodnotit a pro cestovní ruch zpopularizovat jedinečné památky podobného typu nalézající se na území kraje.
Do projektu by měly být zapojeny zejména tyto lokality: Bečov nad Teplou - NS Šibeniční Vrch, Hrad Loket - nová expozice, zámek Kynžvart - prezentace posledního kata Karla Hussa, Horní Slavkov - šibenice, Muzeum Žlutice - expozice, Mnichov - pranýř, smírčí kříže a další. Přirozeným centrem aktivit a doprovodných akcí bude Bečov nad Teplou.
Unikátní naučná stezka Šibeniční vrch byla vybudována v letech 2003 ve spolupráci Národního památkového ústavu, města Bečov nad Teplou a Lesní společnosti Bečov. V roce 2013 byla na popud velkého zájmu laické i odborné veřejnosti rozšířena a revitalizována
Je věnována rituálům spjatým s výkonem hrdelních trestů v období raného novověku (16. - 18. století). Využívá přitom vzácně zachovalých a archeologicky prozkoumaných reliktů historické šibenice, kterých se na území Čech, Moravy a Slezska dochovalo do dnešních dob jen několik a částečně i původní cestu vedoucí k této šibenici.