Domů Aktuality Na pracovní návštěvu Karlovarského kraje přijede premiér Andrej Babiš

Na pracovní návštěvu Karlovarského kraje přijede premiér Andrej Babiš

Ve čtvrtek 4. června 2020 navštíví Karlovarský kraj premiér Vlády ČR Andrej Babiš a další členové vlády. S vedením kraje, se starosty a dalšími aktéry budou jednat o dostavbě dálnice D6, problémech spojených s útlumem těžby na Sokolovsku, aktivitách Západočeské univerzity Plzeň v Chebu i o situaci v lázeňství. Součástí návštěvy se stane i prohlídka nově otevíraného obchvatu dříve nebezpečného úseku silnice Trstěnice – Drmoul.

„Jsem velmi rád, že pan premiér tady přímo v regionu s námi a zástupci společnosti Sokolovská uhelná bude diskutovat o útlumu těžby a možnostech, jak zabránit propouštění zaměstnanců. Setká se se starosty Sokolovska, zúčastní se otevření obchvatu Drmoulu, na které netrpělivě čekají řidiči i místní lidé. V Chebu budeme diskutovat o aktivitách Západočeské univerzity v Plzni, jež je pro nás důležitým partnerem a má zázemí pro další rozvoj ve své chebské budově,“ uvedl hejtman Petr Kubis.

V Karlových Varech se s vedením města chystá premiér probrat aktuální situaci v lázeňství a cestovním ruchu, které se jen těžko vyrovnává s důsledky koronavirové pandemie. „Jsem přesvědčena, že pan premiér, který je zvyklý věci okamžitě a bez váhání řešit, určitě opět najde způsob, jak našemu kraji pomoci a věci rozpohybovat, aby šly tím správným směrem. Při poslední návštěvě v kraji například změnil nesmyslné rozhodnutí o tom, že po části dálnice D6 od Karlových Varů budou moci řidiči jezdit maximálně 110 km/h. Díky němu už se dnes realizují všechny kroky k tomu, aby se zde, jako po každé jiné plnohodnotné dálnici, jezdilo 130 km/h,“ zdůraznila exhejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.