Domů Aktuality Na podporu kulturních aktivit půjde z krajského rozpočtu 6 milionů korun

Na podporu kulturních aktivit půjde z krajského rozpočtu 6 milionů korun

​Karlovarský kraj stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce podpoří konání kulturních akcí napříč celým regionem. Opomenuty nezůstanou ani projekty, jejichž konání bylo omezeno či dokonce znemožněno z důvodu vládních omezení v souvislosti s pandemií COVID-19. Rada kraje na svém posledním zasedání schválila poskytnutí dotací v celkové výši přesahující 4,9 milionu korun, o dalším 1 milionu korun bude jednat ještě krajské zastupitelstvo.
V rámci platných pravidel dotačního programu bylo podáno 142 žádostí o poskytnutí dotace s celkovými finančními nároky přesahujícími 12,3 milionu korun. Z toho 4 žádosti byly ze strany žadatelů stornovány, a tudíž nebyly postoupeny do následného procesu hodnocení. Jedna žádost pak nebyla doporučena k poskytnutí dotace z důvodu duplicitní žádosti v jiném dotačním programu. „Skvělou zprávou je, že v letošním roce došlo k navýšení alokace dotačního programu o 1,5 milionu korun. Snažili jsme se podpořit každého, kdo o dotaci požádal, tedy podpořeno bude všech 137 žádostí. Zajímavé je, že když se podíváte na tu statistiku, tak jsou to akce převážně hudebního charakteru a pak jsou to městské slavnosti a podobně,“ uvedla radní pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková.

Žadatelé mohli v rámci dotačního programu na podporu kulturních aktivit podat pouze jednu žádost, přičemž minimální výše dotace činila 10 tisíc korun, maximální až 200 tisíc korun. Mezi podpořenými projekty nechybí veřejnosti známé akce, jako jsou festival Rock iN Roll v Nové Roli, VARY GOOD FEST a TŘI KŘÍŽE FEST v Karlových Varech, Sokolovské kulturní léto či Letní bláznění, Babí léto a Jazz Jam v Chebu. S přispěním kraje se také uskuteční například zahájení lázeňské sezóny v Jáchymově a Karlových Varech, oslava 750. výročí založení obce Děpoltovice, selské jarmarky na Doubravě nebo Bečovské slavnosti.