Domů Aktuality Na Muzejní noc dorazí do Chebu sám vévoda Albrecht z Valdštejna

Na Muzejní noc dorazí do Chebu sám vévoda Albrecht z Valdštejna

Letošní ročník Muzejní noci v Muzeu Cheb si nenechá ujít ani generalissimus císařských vojsk Albrecht Eusebius z Valdštejna. Audience u vévody budou probíhat na nádvoří chebského muzea vždy v celou hodinu, a to v časech od 18 hodin. Poslední se pak uskuteční ve 21 hodin.

Po celý nevšední večer si mohou návštěvníci ve Valdštejnské kavárně zakoupit vévodovy oblíbené speciality. V závěru muzejní noci se uskuteční slavnostní přípitek jeho oblíbeným mokem.

Fenomén festivalů muzejních nocí patří již řadu let k velmi atraktivnímu způsobu prezentace národního kulturního dědictví. Muzea a galerie po celé republice nabízejí návštěvníkům kromě prohlídek stálých expozic a krátkodobých výstav také řadu doprovodných kulturních programů a tematicky zaměřených akcí.

Vstup na akci je zdarma, návštěvníci však musí počítat s dodržováním platných protiepidemických nařízení. Informace jsou uvedené na webových stránkách Muzea Cheb.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková