Domů Aktuality Na krajském úřadě se jednalo o podpoře zemědělství v regionu

Na krajském úřadě se jednalo o podpoře zemědělství v regionu

V prostorech krajského úřadu se konala schůzka zástupců kraje, Asociace soukromého zemědělství ČR a Regionální agrární komory Karlovy Vary. Jednalo se o první společné setkání, v rámci kterého účastníci stanovili témata, jimiž se budou zabývat a hledat společně cesty možných řešení.

„Schůzku jsme iniciovali, protože z území máme informace o některých tématech a problémech, se kterými můžeme zemědělcům v kraji pomoci. Naší snahou je samozřejmě podpořit jejich fungování v regionu a nyní, když budeme pravidelně informování o dění, můžeme v řadě věcí pomoci také na krajské úrovni, ať už se jedná například o potřebné úpravy stávajících dotačních programů či větší propagaci regionálních výrobců a produktů,“ uvedl náměstek hejtmana Karel Jakobec.

Projednána byla témata udržitelného rozvoje zemědělství, možnosti zlepšení a zkvalitnění života v obcích či propagace a podpora regionálních producentů. „Zásadními problémy, se kterými se zemědělci na území Karlovarského kraje potýkají, jsou vzdělávání a nedostatek kvalifikovaného personálu a odliv pracovní síly za hranice. Dále je trápí také škody způsobené zvěří. Podle slov zástupců agrární komory a asociace by uvítali i zjednodušení podávání žádostí o dotace z vybraných programů,“ doplnil radní pro oblast rozvoje venkova a zemědělství Vít Hromádko.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková