Domů Aktuality Na komentované prohlídky v kostýmech do Muzea Cheb

Na komentované prohlídky v kostýmech do Muzea Cheb

Muzeum v Chebu pořádá podruhé v hlavní návštěvnické sezóně speciální komentované prohlídky Valdštejnského okruhu v dobových kostýmech. Muzeum se letos zapojilo do projektu Národního památkové ústavu s názvem "Valdštejnové – lvi ve službách krále" a právě v rámci tohoto projektu pracovníci muzea připravili pro své návštěvníky speciální prohlídky.
Návštěvníci se setkají s Valdštejnovými současníky a dozví se od nich informace například o jeho bouřlivém mládí, ale seznámí se i s okolnostmi jeho úmrtí. Během výkladu si budou moci prohlédnout valdštejnské exponáty a dozví se, jak se vlastně dostaly do Chebu.

Osobnost nejznámějšího Valdštejna je velmi úzce spjata s městem Cheb a konkrétně s prostory současného muzea. Také proto si mohou návštěvníci užít netradiční prohlídky.

Ty začínají v sobotu 15. srpna ve 13:00 hod., zúčastnit se poslední z nich je možné v 16:30 hod. Speciální komentované prohlídky v kostýmech nejsou určeny pro hromadné skupiny. Další informace naleznete na webových stránkách muzea.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková