Domů Aktuality Na jednání v Bruselu se řešilo téma transformace a podoba celoevropské konference v Císařských lázních

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a radní pro oblast regionálního rozvoje Patrik Pizinger se zúčastnili v Bruselu společné debaty na téma transformace v metropolitních evropských regionech.

​Představeno bylo například téma energetické transformace zaměřené na využití vodíku, dále zemědělská transformace automobilového průmyslu a také co možná nejtěsnější propojení rozvoje městských aglomerací a venkova.

Na jednání zazněly velmi užitečné informace a zkušenosti z německých regionů, které je možné přenést i na území Karlovarského kraje. Zástupci kraje se setkali se svými německými partnery, kterými jsou například bavorská ministryně pro evropské záležitosti Melanie Huml nebo primátorka bavorského města Hof.

Součástí cesty do Bruselu byla také koordinační schůzka se zástupci institucí EU k přípravě velmi významné akce, která se uskuteční v měsíci červnu v Císařských lázních v Karlových Varech. Touto  bude celoevropská konference k současné přeměně všech uhelných regionů v EU za účasti členů Evropské komise a členů české i evropských vlád.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková