Domů Aktuality Muzeum Karlovy Vary zve na křest nové knihy úspěšného regionálního autora

Muzeum Karlovy Vary zve na křest nové knihy úspěšného regionálního autora

S blížícím se podzimem nastává ideální doba na poklidné večery s knihou v ruce. A protože inspirace ke čtení není nikdy dost, máme pro Vás doporučení na titul, který by rozhodně neměl ujít pozornosti nejen čtenářům historické literatury. Jedná se o právě vydanou novinku Štěpána Javůrka Sudetský dům II, jejíž křest proběhne v pátek 8. září 2023 od 17 hodin v Muzeu Královské mincovny v Jáchymově.

Román Sudetský dům II přibližuje osudy lidí, kteří po roce 1945 přišli do Sudet. Toto téma zpracovává Štěpán Javůrek již v knize Sudetský dům, v pokračování se dostává do časového období před a po roce 1948. Spisovateli učarovaly Krušné hory, o nichž vydává v pořadí již čtvrtou knihu (Chaloupky, Nebe nad Perninkem, Sudetský dům).

Autor pochází z Ústí nad Labem, v současné době žije a tvoří v Chodově. Od začátku letošního roku se stal ředitelem DA Krušnohoří. Mezi jeho koníčky patří poznávání Krušných hor, cestování a turistika a v neposlední řadě také psaní.

Bližší informace najdete na webu muzea.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková