Domů Aktuality Muzeum Cheb zve na promítání filmu o Valdštejnovi

Muzeum Cheb zve na promítání filmu o Valdštejnovi

Muzeum Cheb se v letošním roce připojilo k 10. ročníku celostátního cyklu Národního památkového ústavu „Po stopách šlechtických rodů“. Ten je každý rok věnován jednomu významnému šlechtickému rodu. Tématem tohoto ročníku je „Valdštejnové – lvi ve službách císařů“. A protože osobnost Albrechta z Valdštejna je úzce spjata s Chebskem a především s chebským muzeem, v jehož budově byl 25. února roku 1634 zavražděn, bude se právě v prostorách muzea promítat dvoudílný film „Popel a hvězdy“.

Historické televizní drama bylo natočeno v roce 1990 a jeho děj je zasazen do doby třicetileté války. V pozadí válečného dění divák proniká do složitých diplomatických vztahů společně s hlavní postavou Albrechta z Valdštejna.

První část projekce se uskuteční v pátek 26. června ve 21:30 na nádvoří Muzea Cheb (515,72 KB, PDF), druhá pak na stejném místě 10. července. Vstupné je dobrovolné.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková