Domů Aktuality Muzeum Cheb vydalo novou hravou publikaci

Muzeum Cheb vydalo novou hravou publikaci

​Snad každé malé dítě miluje lepení samolepek. A co teprve když se spojí zábava s poznáním regionální historie. Toho si je dobře vědomo i Muzeum Cheb, které si pro nejmenší návštěvníky přichystalo samolepkovou knížku Lidový statek v Milíkově. Publikace vznikla za přispění Karlovarského kraje a zájemci si ji mohou zakoupit na pokladně muzea. K dostání bude také od 1. dubna přímo na statku.

Hrázděný statek v obci Milíkov patří mezi expoziční objekty spravované Muzeem Cheb. Tato významná památka lidové architektury prošla v uplynulých letech rozsáhlou rekonstrukcí. V září roku 2021 proběhlo její slavnostní znovuotevření v rámci Dnů evropského dědictví (EHD). Celý areál statku nabízí vhled do života zemědělské usedlosti na Chebsku koncem 19. a v první třetině 20. století. Expozice si konkrétně klade za cíl seznámit návštěvníky s dějinami objektu, s typologií hrázděných staveb na Chebsku, s každodenním životem na statku, s drobnou řemeslnou a domáckou výrobou i specifiky chebského folklóru. V současné době není památka přístupná veřejnosti, své brány otevírá až po zimní přestávce 1. dubna. Navštívit jí budete moci po tomto datu každý den mimo pondělí a úterý od 10 do 17 hodin.