Domů Aktuality Muzeum Cheb připravilo vernisáž nové výstavy

Muzeum Cheb připravilo vernisáž nové výstavy

Muzeum se představuje aneb muzeum nejsou jen pavučiny…“ tak zní název výstavy, kterou připravilo pro své návštěvníky Muzeum Cheb. Cílem nové expozice je ukázat různorodost muzejní sbírky se zajímavými ukázkami a informovat o tom, jak se o sbírkové předměty pečuje a jakým způsobem je muzeum získává.
„Návštěvníci budou moci nahlédnout do bohatého muzejního fondu, jehož většina je uložena v depozitářích se specifickými klimatickými podmínkami. V rámci výstavy se také představí polovina muzejních podsbírek s informacemi, stručnou historií a několika zajímavými exponáty z každé z nich,“ uvedla pracovnice Muzea Cheb Markéta Plevná Šalátová.

V rámci vernisáže bude také zpřístupněna další místnost Valdštejnského okruhu, v níž je nově umístěna slavná vycpanina Valdštejna koně spolu s dalšími exponáty k tématu Albrecht z Valdštejna a třicetiletá válka.

Vernisáž výstavy  (6,69 MB, PDF)se uskuteční ve čtvrtek 18. června od 17 hodin a expozici pak bude možné navštívit do 27. září. Na základě rozhodnutí Rady Karlovarského kraje mají návštěvníci Muzea Cheb vstup zdarma, a to až do konce měsíce října.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková