Domů Aktuality Možná hledáme právě vás. Staňte se koordinátorem pro návrat obyvatel zpět do regionu

231103-inzerat-koordinator

Karlovarský kraj se dlouhodobě potýká s odlivem obyvatel. Každoročně jej opustí okolo tisícovky lidí, kteří odcházejí především z důvodu omezené nabídky vysokoškolského vzdělání a pracovních míst. Pomoci s tímto nepříznivým trendem by měl nový krajský koordinátor, na jehož pozici právě probíhá výběrové řízení. Podmínkou jsou ukončené středoškolské vzdělání s maturitou a trestní bezúhonnost.

„Problematika migrace obyvatel je komplexním problémem, který je zapotřebí řešit jednotně a koordinovaně. Rozhodli jsme se proto vytvořit zcela novou pozici krajského koordinátora, jenž celý proces strategicky zaštítí. Dílčími kroky chceme dokázat, že Karlovarský kraj je skvělým místem a splňuje všechny parametry pro to, aby zde každý vedl plnohodnotný a kvalitní život. Bude to běh na dlouhou trať, ale věříme, že se vyplatí,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Vhodný uchazeč by měl mít přehled o situaci v Karlovarském kraji, schopnost pracovat s průzkumy a analyzovat data. Předpokladem jsou výborné vyjadřovací dovednosti, s tím, že kandidát bude komunikovat nejen s exrezidenty, ale také se studenty, starosty měst a obcí, podnikateli či vedením místních vzdělávacích institucí. Dále by měl umět spolupracovat v týmu, strategicky přemýšlet, být proaktivní, samostatný a flexibilní. Výhodná je také znalost principů marketingu a komunikace.

Náplní práce krajského koordinátora bude tvorba a řízení krajské strategie pro návrat exrezidentů. Bude dohlížet na koordinaci krajských opatření, spolupracovat s odbory na krajském úřadě a vytvoří databázi exrezidentů Karlovarského kraje. Výsledky práce bude prezentovat v médiích nebo se bude podílet na zadávání průzkumů.

Podrobné informace o pozici najdete v inzerátu na krajském webu. Lhůta pro podání přihlášky je stanovena na 30. 11. 2023 včetně. Přihlášku je možné doručit osobně, poslat datovou schránkou nebo poštou na podatelnu krajského úřadu.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková