Domů Aktuality Mladí umělci se opět představí na ZUŠ Open

Mladí umělci se opět představí na ZUŠ Open

ZUS Open

Že neznáte festival ZUŠ Open? Pak určitě zpozorněte. Jeho osmý ročník, který inicioval Nadační fond Magdaleny Kožené, letos opět přináší vystoupení stovek talentovaných dětí napříč celou republikou. A program nabízí i v našem regionu. Jeho vyvrcholení se uskuteční v sobotu 15. června Krajskou přehlídkou základních uměleckých škol na Mlýnské kolonádě a v Císařských lázních. Akce se koná za podpory Karlovarského kraje. Tak se přijďte určitě podívat.

Štafetu pořadatele letos převzala po Karlovarském symfonickém orchestru Základní umělecká škola Habartov. „Základní umělecké vzdělávání je unikátním vzdělávacím systémem, kterého si musíme vážit. Je to zlato vzdělávací soustavy naší republiky. Proto je potřeba na žáky základních uměleckých škol posvítit jednou za čas více než obvykle. A to celostátní festival ZUŠ Open dělá. Jednou do roka transparentně posvítí, abychom nezapomněli, že tu ZUŠky máme,“ uvedla její ředitelka Anna Novotná.

Obyvatelé i návštěvníci Karlových Varů se tak mohou těšit na to nejlepší z hudebního, tanečního, výtvarného a divadelního umění v podání mladých umělců z celého regionu. Program na Mlýnské kolonádě, který bude probíhat od 11 do 20 hodin, je zdarma. Do Císařských lázní je vstupné na celodenní program za zvýhodněnou cenu 100 korun a děti do 15 let mají vstup volný. Kromě vystoupení budou připraveny také speciální prohlídky pro rodiny s dětmi, výtvarné dílničky, hry a mnoho dalšího. Chybět nebude ani závěrečný společný koncert Orchestru ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, Big bandu Šmeralka a Karlovarského symfonického orchestru. Vstupenky lze zakoupit v Císařských lázních nebo online.

Festival ZUŠ Open je určen pro širokou veřejnost a nabízí pestrý program, v rámci něhož se přes 400 ZUŠek pravidelně vydává z koncertních, divadelních nebo výstavních sálů opět do veřejného prostoru a rozehrává nejen parky, náměstí, kostely, zámky, ale třeba také vlaková nádraží. Radost z umění pak děti rozdávají i v nemocnicích či v domovech pro seniory. Podrobný program najdete na webu www.zusopen.cz

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová