Domů Aktuality Mattoni 1/2Maraton se blíží, pozor na dopravní omezení

Mattoni 1/2Maraton se blíží, pozor na dopravní omezení

​Jeden z vrcholů sezóny čeká běžce o nadcházejícím víkendu v krajském městě. V sobotu 18. května 2019 se v Karlových Varech koná 7. ročník Mattoni 1/2Maratonu, který kromě hlavního závodu nabídne dm rodinný běh a bohatý doprovodný program. Akce ale přinese také nutná opatření v dopravě.

Trasa půlmaratonu, která měří 21, 0975 kilometru, bude stejná jako loni, kdy musela být pozměněna kvůli uzavírce Doubského mostu. Dopravní opatření (1,7 MB, PDF)  jsou nutnou součástí závodu a pomohou zajistit bezpečnost nejen samotných běžců, ale i fanoušků a dalších účastníků. Veškeré další potřebné informace najdou zájemci na stránkách agentury RunCzech.

Závod pořádaný pod záštitou Karlovarského kraje a města Karlovy Vary patří mezi světové elitní silniční běhy. V 18 hodin se na start postaví okolo 4 000 vytrvalců, dvě hodiny před nimi vyrazí 3 000 běžců na 3 kilometry dlouhou trať oblíbeného dm rodinného běhu.