Domů Aktuality ​Máte doma malého talentovaného zpěváka? Pak jej přihlaste do soutěže

​Máte doma malého talentovaného zpěváka? Pak jej přihlaste do soutěže

​Město Teplá a Regionální folklorní sdružení širšího Karlovarska zvou na XVI. ročník soutěže ve zpěvu lidových písní s názvem Zpěváček Karlovarska. Dítě může do soutěže přihlásit základní škola, základní umělecká škola, folklorní soubor, případně i jiná organizace nebo rodiče. Termín pro odevzdání přihlášek je stanoven na 30. června.

Soutěž, která se bude konat v Domě kultury v Teplé v sobotu 12. září od 10 hodin, je určena pro děti ve dvou věkových kategoriích. V první poměří síly zpěváci do 9 let, ve druhé pak ve věku od 10 do 15 let. Úkolem soutěžících je zazpívat dvě české lidové písně odlišného charakteru (volná, taneční), z toho jedna může být s doprovodem. Odborná porota bude hodnotit především výběr soutěžních písní vzhledem k věku interpreta, hlasové a intonační schopnosti, hlasovou a intonační přesnost a připravenost, výraz, přirozený projev a radost ze zpěvu.

Soutěžící, kteří nebudou mít vlastní hudební doprovod, mohou využít připraveného korepetitora. V tomto případě je třeba zaslat spolu s přihláškou notový záznam písně s uvedením tóniny. Přihlášky se zasílají na adresu tanec.stazka@centrum.cz, přičemž potvrzení ze strany organizátorů očekávejte nejpozději do 9. září.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová