Domů Aktuality Lidé se zdravotním postižením si vyřídí vše potřebné i na úřadu práce v Závodní ulici

​Úřad práce ČR v Karlových Varech je plně dostupný lidem se zdravotním postižením. Klienti, kterým brání jejich zdravotní omezení v návštěvě kontaktního pracoviště ve Svahové ulici, se mohou obracet také na krajskou pobočku, která sídlí v ulici Závodní.

V roce 2014 se Oddělení příspěvku na péči a dávek osob se zdravotním postižením Kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR v Karlových Varech přemístilo do přízemí budovy Oblastního inspektorátu práce pro Plzeňský a Karlovarský kraj ve Svahové 24. Aby úřad pracoviště co nejvíce zpřístupnil lidem se zdravotním postižením, rozhodl se posílit tuto agendu prostřednictvím zřízení dalšího pracovního místa v prostorách krajské pobočky v ulici Závodní 385/98. „K tomuto kroku jsme přistoupili už v srpnu 2014 po společném jednání s předsedkyní Národní rady osob se zdravotním postižením Karlovarského kraje. Cílem bylo usnadnit všem osobám se zdravotním postižením, které nemohou navštívit pracoviště ve Svahové ulici, osobní komunikaci s úřadem,“ vysvětluje Alice Kalousková, která je pověřena řízením krajské pobočky.

Pobočka v Závodní ulici tak plně zastupuje pracoviště v ulici Svahová. Na přepážce jsou lidem k dispozici kvalifikovaní odborní zaměstnanci. Klienti zde dostanou základní sociální poradenství, mohou zažádat o jednotlivé dávky, o průkaz osoby se zdravotním postižením i o příspěvek na péči. K dispozici jsou též veškeré formuláře potřebné pro podání žádostí. Kromě toho zde mohou rovněž učinit veškeré úkony správního řízení, které jsou spojeny s řízením o dávkách pro osoby se zdravotním postižením a příspěvku na péči. Zároveň si zde mohou, po přiznání nároku, převzít průkaz osoby se zdravotním postižením. V případě, že se klienti rozhodnou i přesto pro návštěvu pracoviště ve Svahové ulici, je na pozemku úřadu vyhrazeno jedno parkovací místo, které je označeno symbolem invalidy. V případě potřeby jsou zaměstnanci úřadu kdykoli připraveni přijít za klientem na parkoviště k jeho vozidlu.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová