Domů Aktuality Letos bude opět udělována cena MOSTY. Návrhy na ocenění můžete zasílat i vy

Letos bude opět udělována cena MOSTY. Návrhy na ocenění můžete zasílat i vy

Handicap

Navrhněte a nominujte na cenu MOSTY za rok 2023 aktivity, projekt či osobnost z vašeho okolí, které významným způsobem pomáhají našim spoluobčanům se zdravotním postižením. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP ČR) prodloužila termín pro dodání přihlášek, a sice do 15. ledna.

V zájmu podpory aktivit přispívajících významným způsobem ke zlepšení postavení osob se zdravotním postižením a jejich participace začala NRZP ČR v roce 2003 s pravidelným vyhlašováním ceny MOSTY. Cena je udělována za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Letos se vedení rady rozhodlo prodloužit lhůtu pro zasílání návrhů na ocenění, přičemž to odůvodnilo následovně. „Doposud jsme obdrželi několik desítek návrhů, ale domníváme se, že v České republice je podstatně více dobrých projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením a že někteří z vás ještě nestihli poslat svůj návrh,“ uvedl Václav Krása, předseda NRZP ČR.

Za rok 2023 bude cena udělena ve čtyřech kategoriích. Nominace se podávají na předepsaném formuláři, který najdete na webových stránkách www.nrzp.cz včetně všech dalších doplňujících informací. Návrhy mohou podávat fyzické i právnické osoby. Posuzování návrhů probíhá následně ve dvou kolech. V prvním kole vybírá nominační komise, složená z členů předsednictva NRZP ČR, pět návrhů v každé kategorii. Hodnotící výbor, jenž tvoří zástupci Vládního výboru pro zdravotně postižené občany, Svazu měst a obcí, krajů a NRZP ČR, pak ve druhém kole rozhoduje o vítězích jednotlivých kategorií. Předávání cen MOSTY za rok 2023 se uskuteční ve čtvrtek 23. května 2024 v Horáckém divadle v Jihlavě.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová