Domů Aktuality Krušnohoří slaví páté výročí zápisu na seznam UNESCO, připojte se k oslavám v Jáchymově

Krušné hory

V letošním roce uplyne 5 let od zápisu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. U příležitosti tohoto úspěchu proběhne 12. 7. 2024 v Jáchymově celodenní oslava s pestrým programem. Akci pořádá Karlovarský kraj ve spolupráci s Muzeem Sokolov, Muzeem Karlovy Vary, společnosti Montanregion Krušné hory – Erzgebirge a Destinační agenturou Krušnohoří.

V Královské mincovně Jáchymov proběhne od 10 hodin konference, v rámci níž vystoupí také zástupci saské strany Krušných hor. Společně s českými kolegy se ohlédnou za předchozími pěti lety a přiblíží výhled památky do budoucna. Na náměstí Republiky se uskuteční slavnostní křest nové knihy Michala Urbana České Krušnohoří před rokem 1945 očima saských fotografů. K oslavám samozřejmě patří také hudba, o tu se postarají kapely Pološero, Steven’s a Shoe Cut.

V rámci doprovodného programu mohou zájemci absolvovat prohlídky významných jáchymovských míst, jako jsou Štola č. 1, muzeum Královské mincovny, Latinská knihovna, kostel sv. Jáchyma, Špitální kostel a další. Účastníci si mohou také vyzkoušet školu rýžování nebo si prohlédnout objekt, kde má vzniknout návštěvnické centrum UNESCO.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková