Domů Aktuality Krajský úřad zve zájemce na veřejnou konzultaci návrhu vybraných variant průtahu a obchvatu D6 v Karlových Varech a okolí

Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Karlovarského kraje pořádá veřejnou konzultaci návrhu Územní studie podrobného prověření vybraných variant průtahu D6 a obchvatu D6 - I/13 - D6 v oblasti Karlových Varů. Tato se uskuteční 27. dubna 2023 ve společenském sále Krajské knihovny v Karlových Varech v čase 13:00 – 15:30 hod.

Cílem územní studie je komplexně posoudit tři varianty trasy průtahu nebo obchvatu části dálnice D6 v urbanizované oblasti Karlových Varů, zejména na území města Karlovy Vary a obcí Jenišov, Otovice, Dalovice a Sadov. Úkolem je určit technické parametry a navrhnout úpravy na navazující silniční síti, zejména na silnici II/220 (směr Nejdek). Územní studie v jedné z variant pracuje s tunelovým řešením.

Pokud územní studie ve svých závěrech nenavrhne jednu ze tří podrobněji prověřených variant průtahu nebo obchvatu dálnice D6, potvrdí tím v současné době závazný koridor obchvatu pro D6 vymezený v platných Zásadách územního rozvoje Karlovarského kraje a územních plánech dotčených obcí.

Veřejná konzultace umožní odborné i laické veřejnosti detailní seznámení s navrhovanými variantami průtahu nebo obchvatu Karlových Varů a úpravami dalších komunikací. Záměrem Krajského úřadu Karlovarského kraje jako pořizovatele územní studie je docílit odborného i společenského konsenzu nad řešením dlouhodobé koncepce rozvoje silniční sítě v širší oblasti krajského města.

S návrhem územní studie je možné se seznámit na krajských webových stránkách, kde je také k dispozici formulář pro zasílání připomínemka podnětů k návrhu územní studie. Tyto je možné zasílat nejpozději do 19. května 2023.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková