Domů Aktuality Kraj rozdělí na podporu profesionálních kulturních souborů 10 milionů korun

Kraj rozdělí na podporu profesionálních kulturních souborů 10 milionů korun

​Patříte mezi milovníky kultury a rádi navštěvujete programy Západočeského divadla v Chebu, Karlovarského symfonického orchestru a Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně? Pak možná nevíte, že právě Karlovarský kraj se významně podílí na financování těchto kulturních institucí. Pro letošní rok bylo na jejich činnost schváleno Radou Karlovarského kraje 10 milionů korun. Poskytnutí dotací musí ještě odsouhlasit krajští zastupitelé.
„Dotační program na podporu aktivit profesionálních kulturních zařízení vyhlašujeme prvním rokem. Naší snahou je přispět na provoz souborů, které mají v našem regionu dlouholetou tradici a které každoročně připravují pro obyvatele kraje i jeho návštěvníky bohatý kulturní program, jenž se těší velikému zájmu. Letos byly podány celkem 3 žádosti o poskytnutí dotace s celkovými finančními nároky ve výši 13,8 milionu korun. Vzhledem k překročení alokace dotačního programu jsme museli přistoupit ke krácení požadovaných částek,“ uvedla radní pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková.

Pokud radou kraje odsouhlasené výše dotace schválí také krajské zastupitelstvo, Západočeské divadlo v Chebu získá 2,6 milionu korun, Karlovarský symfonický orchestr bude podpořen částkou 4 miliony korun a Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně dostane 3,4 milionu korun. Z prostředků Karlovarského kraje budou hrazeny náklady spojené s provozem institucí. Finance budou využity také na mzdy zaměstnanců, honoráře pro hostující umělce, zájezdovou činnost či propagaci kulturních pořadů.