Domů Aktuality Kraj přispěje učitelům na doplnění potřebné kvalifikace

Kraj přispěje učitelům na doplnění potřebné kvalifikace

​Karlovarský kraj se snaží pomoci základním a středním školám v regionu se zajištěním zákonem daných předpokladů pro odbornou kvalifikaci učitelů. Každoročně vypisuje dotační titul, z něhož na tyto účely mohou čerpat prostředky ve výši až 25 tisíc korun v jednotlivém případě. Letos mezi žadatele rozdělí téměř 200 tisíc korun. Rozhodla o tom Rada Karlovarského kraje na svém prvním červnovém zasedání.
„Karlovarský kraj se dlouhodobě potýká s nedostatkem kvalifikovaných učitelů na základních a středních školách. Kromě toho, že se snažíme situaci řešit tím, že podporujeme budoucí pedagogy prostřednictvím vysokoškolských stipendií, tak přispíváme na doplnění odborné kvalifikace právě i těm stávajícím. V letošním roce jsme obdrželi 11 žádostí o dotaci, z tohoto 8 bylo z okresu Sokolov a 3 z okresu Karlovy Vary. Po posouzení všech náležitostí a podmínek stanovených dotačním programem jsme shledali, že 1 žádost nesplňuje podmínky pro udělení dotace. Podpořeno tedy bude 10 žádostí v celkové výši 198 860 korun,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Výše dotace v jednotlivém případě smí činit maximálně 25 tisíc korun pro školy zřizované krajem, školy zřizované obcemi či dobrovolnými svazky obcí pak mohou získat až 12 500 korun. Žadatel může podat více než jednu žádost, a to samostatně za každého studujícího učitele pro něhož žádá o finanční podporu. Letos zaměstnanci krajského úřadu evidovali 8 žádostí od škol zřizovaných krajem a 3 ze škol zřizovanými obcemi.