Domů Aktuality ​Kraj přispěje na údržbu a obnovu sportovních zařízení

​Kraj přispěje na údržbu a obnovu sportovních zařízení

​Od 1. do 30. dubna budou moci amatérské sportovní kluby a tělovýchovné jednoty z našeho regionu žádat o dotace na údržbu a obnovu sportovních zařízení. Karlovarský kraj na tyto účely vyčlenil více jak 4 miliony korun.

„Podpora rozvoje amatérských sportovních klubů, tělovýchovných a tělocvičných jednot působících v Karlovarském kraji je jednou z našich priorit.  Vzhledem k tomu, že jsme si vědomi toho, že jim chybí potřebné peníze na údržbu a obnovu sportovních zařízení, připravili jsme pro ně nový dotační titul. Celkový finanční objem prostředků určených pro tento program činí 4 125 000 korun,“ uvedl radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Bradáč.

Každý z žadatelů může získat příspěvek ve výši až 150 tisíc korun. Dotace ovšem nesmí přesáhnout 70 procent z celkových nákladů projektu. Žádosti je možné posílat poštou na adresu krajského úřadu – odboru školství, mládeže a tělovýchovy, elektronicky prostřednictvím e-podatelny či je osobně doručit na podatelnu krajského úřadu. Podrobná pravidla, včetně kontaktů na zaměstnance, kteří poskytují bližší informace, najdete na internetových stránkách Karlovarského kraje.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová