Domů Aktuality Kraj pokračuje ve vyhlašování dotačních titulů na příští rok

Kraj pokračuje ve vyhlašování dotačních titulů na příští rok

Plánování

Zastupitelstvo Karlovarského kraje na pondělním zasedání schválilo vyhlášení 12 dotačních programů z priority 3, které spadají pod oblasti, jako je zdravotnictví, bezpečnost, sport nebo životní prostředí. Příjem žádostí bude spuštěn u většiny z nich v polovině ledna a začátkem února. Žadatelé se již nyní mohou seznámit s podrobnými pravidly dotačních titulů na webu kraje.

„Na programu prosincového zastupitelstva jsme měli schválení dalšího balíků dotačních titulů pro příští rok v celkovém objemu 52,5 milionu korun. Jedná se o předposlední vyhlašovanou prioritu a s potěšením mohu říct, že opět u řady programů došlo k navýšení finanční alokace. Oproti minulému roku tak budeme moci uspokojit více žadatelů a podpořit projekty, které jsou potřebné a na které by se jinak kvůli omezenému rozpočtu nedostalo. Výrazně více peněz bude nejenom na pořízení a obnovu zdravotnické techniky a přístrojového vybavení nutného k zajištění specializované ambulantní péče, ale také například na realizaci drobných vodohospodářských ekologických akcí, na podporu ochrany životního prostředí a environmentální výchovy, vzdělání a osvěty či na likvidaci invazivních druhů rostlin,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Dalibor Blažek, jenž má v gesci oblast správy majetku a investic.

Kromě již zmíněných dotačních titulů kraj vyhlašuje také program na podporu zdravotnické osvěty, výchovy a zmírňování následků onemocnění nebo program, z něhož prostředky putují na provozování domácí hospicové péče. Podpořena bude rovněž prevence kriminality a závislostního chování a příspěvky obdrží i jednotky sborů dobrovolných hasičů na vybavení a techniku. Z oblasti životního prostředí bude ještě vyhlášen program na podporu prevence proti suchu, zadržení vody v krajině a péči o zeleň a program na realizaci opatření na ochranu před povodněmi v ohrožených územích. O dotace nepřijdou ani včelaři, kteří si díky nim můžou pořídit včelstva, materiál na výrobu úlů či ochranné pomůcky. S penězi pak budou moci počítat také sportovní organizace, jež vysílají žáky na olympiády dětí a mládeže. Veškeré potřebné informace o jednotlivých dotačních programech najdou zájemci na webu kraje v záložce „Dotace“.

Přehled vyhlášených dotačních programů s termínem příjmu žádostí:

• Program na pořízení a obnovu zdravotnické techniky a přístrojového vybavení nutného k zajištění specializované ambulantní péče (16. 1. 2024 – vyčerpání alokace)
  • Program na podporu zdravotnické osvěty, výchovy a zmírňování následků onemocnění (16. 1. 2024 – 31. 1. 2024)
  • Program na podporu provozování domácí hospicové péče (16. 1. 2024 – 31. 1. 2024)
  • Program prevence kriminality a závislostního chování (18. 1. 2024 – 25. 1. 2024)
  • Program na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Karlovarského kraje (18. 1. 2024 – 25. 1. 2024)
  • Program na podporu přípravy účastníků olympiády dětí a mládeže (18. 1. 2024 – 25. 1. 2024 (letní), 3. 9. 2024 – 10. 9. 2024 (zimní))
  • Program na podporu ochrany životního prostředí a environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty (16. 1. 2024 ─ 23. 1. 2024)
  • Program na podporu prevence proti suchu, zadržení vody v krajině a péče o zeleň (1. 2. 2024 ─ 30. 4. 2024)
  • Program na realizaci drobných vodohospodářských ekologických akcí (1. 2. 2024 ─ 15. 3. 2024)
  • Program na realizaci opatření na ochranu před povodněmi v územích ohrožených povodněmi (1. 2. 2024 ─ vyčerpání alokace, nejpozději do 28. 6. 2024)
  • Program na likvidaci invazivních druhů rostlin (6. 2. 2024 ─ 19. 2. 2024)