Domů Aktuality Kraj podpořil projekt zaměřený na vzdělávání žáků z vyloučených lokalit

Kraj podpořil projekt zaměřený na vzdělávání žáků z vyloučených lokalit

Čtení

Primární prevence a rozvoj čtenářské gramotnosti – tak to jsou cíle multimediálního vzdělávacího projektu „Pohádky pro lepší začátky“, který bude realizován pro žáky mateřských a základních škol ve vyloučených lokalitách našeho regionu. Rada Karlovarského kraje schválila poskytnutí individuální dotace ve výši 400 tisíc korun spolku Čtení děti změní.

„Na programu jednoho z posledních zasedání rady kraje jsme měli žádost o poskytnutí individuální dotace spolku Čtení děti změní. Ten chce v našem regionu realizovat projekt zaměřený na primární prevenci a rozvoj čtenářské gramotnosti u dětí z vyloučených lokalit. Vzhledem k tomu, že se jedná o vysoce prospěšnou aktivitu, která zároveň navazuje na dva předešlé úspěšné projekty spolku a získala záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, rozhodli jsme se žádosti vyhovět,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Na pozadí srozumitelných pohádkových příběhů spisovatele Petra Březiny jsou žákům představovány různorodé situace a problémy. Čtenářům jsou pak nabízeny přirozenou pohádkovou formou nejvhodnější řešení a nechybí ani poučení. Součástí projektu jsou workshopy pro učitele, webináře, autorské besedy a projektové dny ve školách včetně metodických průvodců a pracovních listů k jednotlivým pohádkám. Projektem provází spisovatel Petr Březina, speciální pedagožka Kateřina Melcherová a herec Jakub Albrecht z Divadla pod Palmovkou. Více informací o projektu najdete na webových stránkách www.pohadkybrezina.cz.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová