Domů Aktuality Kraj ocení nejlepší sportovce regionu za rok 2016

Kraj ocení nejlepší sportovce regionu za rok 2016

V úterý 9. května od 19 hodin vyhlásí Karlovarský kraj v Karlovarském městském divadle nejlepší jednotlivce, kolektivy a trenéry, kteří loni dosáhli v oblasti sportu vynikajících výsledků. Z rukou hejtmanky Jany Vildumetzové a dalších členů vedení Karlovarského kraje převezmou všichni ocenění finanční šek a další ceny. Dva z nich navíc získají pohár – Cenu hejtmanky Karlovarského kraje.
​Sportovní organizace, kluby či tělovýchovné jednoty nominovaly v uplynulém období celkem 75 jednotlivců a 27 kolektivů z řad dětí, dorostu, juniorů a dospělých včetně veteránů. Anketu vyhodnotila Komise Rady Karlovarského kraje pro tělovýchovu a sport a návrh schválila Rada Karlovarského kraje. Ceny obdrží 30 sportovců a 7 kolektivů, přičemž kraj samozřejmě nezapomíná ani na hendikepované sportovce. Oceněni budou dále 3 trenéři a 2 sportovní legendy. „Mohu prozradit, že v letošním ročníku hlavní cenu získají dva Sportovci Karlovarského kraje 2016, jeden muž a jedna žena,“ odtajnila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Kraj chce tímto způsobem poděkovat sportovcům za skvělou reprezentaci regionu. „Poděkování ale patří i trenérům, rodičům a dalším lidem, kteří se podíleli na úspěchu oceněných. Věřím, že večer, který připravujeme, se vydaří a bude naše sportovce motivovat k dalším výkonům. Těším se na společné setkání a na to, že se osobně seznámím se všemi sportovci,“ dodala hejtmanka. Vyhlášení Sportovce Karlovarského kraje 2016 bude moderovat legendární sportovní komentátor Petr Vichnar.
Za stránku zodpovídá Jana Lukášová