Domů Aktuality Kraj dokořán startuje již zítra

Kraj dokořán startuje již zítra

​Čekání je u konce! V pátek 23. 6. 2023 se v areálu krajských institucí bude konat Udržitelný kraj dokořán. Celodenní program začíná v 10 hodin a zabaví všechny, bez rozdílu věku, profese, či zájmů. Těšit se můžete na nejrůznější aktivity spojené s hlavním tématem akce, vystoupení regionálních kapel a autorů slam poetry, spoustu soutěží o atraktivní ceny a nebude chybět ani zóna se skvělým jídlem a pitím.

V krajském stanu budou probíhat panelové diskuze se zástupci firem, kteří představí nejnovější trendy v oblasti e-mobility, cirkulární ekonomiky nebo recyklace. Parkoviště budou plná elektromobilů, které si budete moci nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet testovací jízdu. Budoucí středoškoláci se seznámí s nabízenými obory krajských středních škol a pro absolventy budou připraveny prezentace webových aplikací, které jim pomohou v rozhodování o svém budoucím zaměstnání. Dokonce bude k dispozici virtuální realita, díky níž mohou získat konkrétní představu o tom, co taková práce na příslušné pozici obnáší.

Společně se zástupci vedení kraje můžete zasadit strom nebo si poslechnout přednášku o nově zrekonstruovaných Císařských lázních. Rozhodně byste neměli minout také design park, kde budou lokální tvůrci vystavovat své výrobky, nebo swap (šetrný způsob nakupování) v krajské knihovně.

Těšíme se na Vás. Bližší informace a podrobný program najdete na webu akce.​

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková