Domů Aktuality Kolonádní koncerty západočeského orchestru otevírají hlavní sezonu v Mariánských Lázních

K pravé lázeňské atmosféře patří pohárek z porcelánu, nádherně voňavé letní květiny na kolonádě, poklidná promenáda, křupavá oplatka a tradiční kolonádní koncerty. Těžko spočítat, kolik duší návštěvníků města vyléčil relax a odpočinek za podpory Západočeského symfonického orchestru, který hraje na kolonádě už 201 let.

V průběhu letních měsíců se konají již neodmyslitelné kolonádní koncerty. Začínají vždy v 15:15 hodin a odehrávají se dvakrát týdně. A stejně tak „na lázeňskou notu“ bude naladěný oblíbený Letní galakoncert na kolonádě – jako vždy v poslední srpnovou středu. Orchestr bude řídit  Martin Peschík.

V pátek 8. července se uskuteční zahajovací koncert 4. ročníku festivalu Živé pohraničí/Lebendes Grenzland se sólistou světového jména, klavírním virtuozem Gerhardem Oppitzem. V rámci festivalu bude odehráno 8 koncertů, mezi nimi i koncert věnovaný 150. výročí narození třetího prezidenta ČSR Emila Háchy. Program festivalu je uveden na webových stránkách ZSO.

Největší srpnovou kulturní událostí v Mariánských Lázních bude renomovaný Chopinův festival. Letos se bude konat jeho již 63. ročník. Na zahájení vystoupí dirigent Petr Vronský a kanadský sólista Charles Richard-Hamelin. ZSO doprovodí v městském divadle také laureáty letošní klavírní soutěže.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková