Domů Aktuality Kolektivní vyjednávání přinesla navýšení mezd zaměstnanců Karlovarské krajské nemocnice

​Kolektivní vyjednávání všech odborových organizací Karlovarské krajské nemocnice (KKN) s vedením KKN aktivně probíhalo na měsíční bázi již od října loňského roku. Odboráři šli do vyjednávání s cílem dohodnout se na zvýšení platů a pokračovat tak v dlouhodobém plánu dorovnávání mezd v několika kategoriích ke státním tabulkám, u ostatních pak udržení nad úrovní těchto tabulek.

S karlovarskými odborářskými kolegy jsme se shodli v návrhu a žádali vedení nemocnice o plošné přidání, nikoliv o procentuální, protože v našich pracovních týmech byly a jsou nízkopříjmové skupiny, bez kterých nemůžeme jako celek fungovat,“ uvedla vrchní sestra chirurgického oddělení Nemocnice Cheb, členka odborů, Zdeňka Semotánová.

Na základě dohody tak došlo od 1. února 2023 k navýšení mezd u středního zdravotnického personálu a lékařů dle předloženého návrhu odborových svazů. Navíc bylo dohodnuto dorovnání mezd nastupujícím mladým lékařům v kategoriích L1 a L2 a zároveň sestrám s delší praxí k úrovni státních tabulek. Mimo jiné byl také navýšen příspěvek na penzijní připojištění.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková