Domů Aktuality Karlovarští gymnazisté přivítali své německé kolegy

Karlovarští gymnazisté přivítali své německé kolegy

​Projekt česko-německé spolupráce mezi Prvním českým gymnáziem Karlovy Vary a Lessing-Gymnasium Plauen úspěšně pokračuje i v tomto školním roce. Němčináři z krajského města přivítali během podzimu své kolegy ze Saska, se kterými se seznámili při svém jarním výjezdu.

Program podzimního setkání byl pestrý – městská hra ve skupinách a pěší túra po pamětihodnostech Karlových Varů, společná večeře, sportování a táborák na školní zahradě. Účastníci akce si dokonce v příjemném prostředí farmy Kozodoj vyzkoušeli, kolik poctivé práce se skrývá za vznikem jednoho bochníku chleba. Při výletech po kraji navštívili také hrad Loket, který kdysi vlastnili páni z Plauen.

Popustit uzdu své fantazii dokázali studenti i v dílně tvůrčího psaní, při vytváření koláže zážitků z Karlových Varů a také během malování lázeňských pohárků. Projekt zaměřený na společné tradice financuje Euregio Egrensis.