Domů Aktuality Karlovarský kraj volá domů. V Praze a Plzni proběhnou setkání s expaty

Karlovarský kraj volá domů. V Praze a Plzni proběhnou setkání s expaty

Setkání s expaty

Podpora návratu rodáků z Karlovarského kraje zpět do regionu je jedním z hlavních pilířů nově vznikající strategie, která má zlepšit reputaci kraje a dokázat, že hluboko zakořeněné předsudky neodpovídají realitě. Komunikační tým, v rámci něhož působí koordinátor pro návrat expatů, plánuje uspořádat dvě setkání v Praze a Plzni. Na akce, které se uskuteční 11. a 19. června 2024, jste srdečně zváni.

„Odliv obyvatel z kraje je nepříznivý trend, kterého jsme si vědomi včetně jeho konsekvencí pro situaci v regionu. Je to komplexní problém, který je nutné řešit jednotně a dlouhodobě, jedině tak můžeme dosáhnout změny. Od začátku letošního roku začal na krajském úřadě fungovat koordinátor, který celou problematiku zastřešuje. Navrhl konkrétní nástroje, jak s původními rodáky navázat kontakt, jak o ně pečovat a jak je aktivně lákat zpět. Usilujeme o dokonalé zmapování problematiky a zvýšení povědomí o podpoře návratu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Na základě průzkumu Analýza bariér pro návrat vysokoškolsky vzdělaných obyvatel, který nechala zpracovat Karlovarská agentura rozvoje podnikání, vyplývá, že 49 procent dotazovaných návrat do kraje někdy zvažovalo a 27 procent stále zvažuje. Během chystaných setkání budou expatům představena data získaná z průzkumů i veřejných datových zdrojů, jež naznačují, že se výrazně proměňují pracovní trendy i životní podmínky a že návrat do kraje je dnes pro nemalou část lidí reálnější než kdy dříve. Součástí akce bude také debata o tom, které negativní aspekty lidem v návratu do regionu brání a jaké jsou možnosti jejich řešení.

První setkání proběhne v neformální atmosféře 11. června 2024 od 18:00 hodin v baru elpíčko v Praze na Palmovce. Druhé setkání se uskuteční 19.  června 2024 od 18:00 hodin v Plzni v industriálním prostoru DEPO2015. Obě města byla vybrána s ohledem na vysoký počet přistěhovalých z Karlovarského kraje. Pro přihlášení na akce využijte níže uvedené registrační formuláře.

Odkazy na registrační formuláře:

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková