Domů Aktuality Karlovarský kraj, Ústecký kraj a společnost Montanregion Krušné hory zakládají novou destinační agenturu

V Božím Daru byla slavnostně podepsána dohoda o založení spolku Destinační agentura Krušnohoří, z.s., jejímž cílem bude rozvoj turismu v Krušných horách s důrazem na přírodu, tradice a řemesla. Dohodu podepsali hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek, hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a ředitel Montanregion Krušné hory – Erzgebirge, o.p.s. Michal Urban.

„Založení nové destinační agentury je obrovským krokem vpřed a já věřím, že bude přínosem pro všechny tři strany. Krušné hory jako celek si zaslouží velkou pozornost a tímto krokem se nám podařilo zajistit podporu jejich kompletního území. Hlavním cílem destinační agentury bude nejen rozvoj cestovního ruchu, ale také právě propagace tohoto území s ohledem na jeho jedinečnost,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

„Krušnohoří čelí poslední roky velkému zájmu turistů i investorů, jejich zájem je koncentrovaný na několik málo lokalit a to s sebou nese řadu negativních trendů. To, co potřebujeme, je citlivý rozvoj Krušných hor, udržitelná forma cestovního ruchu, rozptýlení turismu po horách a určité zónování území. Potřebujeme zároveň koordinaci aktivit v území, spolupráci všech aktérů a jejich vzájemnou komunikaci. To vše vkládáme do našich očekávání od nové krušnohorské destinačky,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO Vojtěch Franta.

Založení nové společné destinační agentury nám umožní ve větší míře podpořit celé sdílené území a rozvoj cestovního ruchu a turistiky. A to jsou segmenty, které nám do krajů přinesou především další finance,řekl hejtman Ústeckého  hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller

„Krušné hory si zaslouží citlivější přístup k historii i krajině. Díky nové destinační agentuře vidím i možnosti pro místní umělce, řemeslníky a kreativní občany vůbec. Kulturně kreativní odvětví jsou šancí pro Krušné hory, aby s sebou rozvoj oblasti nesl úctu k minulosti a respekt k lidem, kteří tu žijí,“ uvedl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Řehák.

„Nová destinační agentura se zaměří i na jednotnou prezentaci a podporu památky světového dědictví Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří, jejíž části se nacházejí na území obou krajů, a na účinnější koordinaci aktivit v této oblasti se saskou stranou,“ doplnil Michal Urban, ředitel Montanregion Krušné hory - Erzgebirge, o.p.s., která je správcem této přeshraniční památky UNESCO v českém Krušnohoří.

Karlovarský i Ústecký kraj uvolní ze svého rozpočtu 2 miliony korun. Oba regiony tak udělaly další krok k jednotné a efektivní prezentaci Krušnohoří a k citlivému a udržitelnému rozvoji cestovního ruchu v oblasti.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková