Domů Aktuality Karlovarský kraj schválil dodavatele na modernizaci úseku Radyně–Smilov

Karlovarský kraj schválil dodavatele na modernizaci úseku Radyně–Smilov

dopravní značka
​Krajská správa a údržba silnic pokračuje v úpravách komunikací na území regionu. V nejbližší době by se tak řidiči měli připravit na částečné omezení silnice Toužim–Smilov. Výsledek zadávacího řízení na modernizaci úseku o délce zhruba 1,7 kilometru schválila Rada Karlovarského kraje během svého posledního zasedání.​

Prostřednictvím elektronického nástroje E-ZAK bylo ve stanovené lhůtě podáno celkem 8 nabídek. Z toho jako ekonomicky nejvýhodnější vzešla nabídka společnosti ROADFIN STAVBY za bezmála 88 milionů korun včetně DPH.

„Konkrétně se jedná o úsek Radyně–Smilov, který bude během stavebních prací zcela uzavřen. Prosíme proto řidiče o trpělivost. Jsem však přesvědčen, že v budoucnu ocení zvýšenou bezpečnost i samotný komfort při cestování. Práce budou zahájeny ještě letos a budou pokračovat v následujícím roce,“ uvedl Jan Bureš, neuvolněný krajský zastupitel pro oblast dopravy a silničního hospodářství.

Modernizace dotčeného úseku se uskuteční v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Dojde k částečným výškovým a šířkovým úpravám, rozšíření krajnic i obnově odvodňovacích příkopů. Silničáři položí na vozovku zcela nový povrch a doplní vodorovné i svislé dopravní značení. V průběhu provádění stavebních prací nahradí uzavřenou komunikaci objízdné trasy po silnicích I. a II. třídy. Město Toužim se na realizaci projektu bude podílet částkou dosahující téměř 6 milionů korun, která se využije na výstavbu nových chodníků, nástupních ploch u autobusových zastávek či dešťové kanalizace.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková