Domů Aktuality Karlovarský kraj opět zažije jeden z velkých svátků tance a hudby

Karlovarský kraj opět zažije jeden z velkých svátků tance a hudby

Karlovarský folklorní festival

Ještě něž skončí letní prázdniny, a přesto ve svém tradičním termínu prvního zářijového víkendu, se uskuteční 28. Karlovarský folklorní festival, jehož generálním partnerem je Karlovarský kraj. Třídenní svátek lidového umění přináší možnost seznámit se s tradiční kulturou našeho regionu i vzdálených končin. Akce bude probíhat ve dnech 1. až 3. září na několika místech našeho kraje. Tak se přijďte určitě podívat, bude to jedinečný zážitek.

„Na návštěvu se k nám chystají čtyři zahraniční folklorní soubory – jako každý rok to budou hosté ze Slovenska, dále umělečtí zástupci našeho partnerského města Baden-Baden (SRN) a soubor z Lotyšska. Po letech ryze evropských letos zase přivítáme ansámbl ze zámoří, konkrétně z Argentiny. Českých celků se chystá hned devět. Vedle domácího souboru Dyleň a stálic jako je Krušnohor z Chomutova a Stázka z Teplé si pobyt v Karlových Varech užije ještě cimbálovka ze Znojma Dyjavan, z Dobřan soubor Vozembach, soubor Javor z Lomnice nad Lužnicí, Postřekov z Domažlicka a Lidová muzika z Chrástu. Na pomezí souborů vyjmenovaných, tedy domácích a zahraničních, je pak goralský soubor z Jablunkova. Unikátní slezskou kulturu předvede tamní polská menšina,“ přiblížil Hynek Rint, který má na starosti PR festivalu.

Již ve středu budete moci navštívit Jarmark lidových řemesel na prostranství před Hlavní poštou v Karlových Varech, který bude na místě otevřen až do neděle. K slavnostnímu zahájení festivalu dojde v pátek v nedávno zrekonstruovaných Císařských lázních. Od pátku pak budou moci lidé vidět jednotlivé soubory na podiu ve Smetanových sadech, v sobotu i na dalších scénách v karlovarském lázeňském centru. K sobotě také patří tradiční krojovaný průvod městem a večerní vystoupení všech účastníků na galaprogramu ve SPA Hotelu Thermal. Vedle tance a zpěvu v lázeňském centru a ve Smetanových sadech je součástí nedělního programu i ranní přípitek v Tržní kolonádě. Finální program se odehraje v neděli odpoledne v loketském amfiteátru. Bližší informace o programu, který toho nabízí ještě daleko více, jsou k dispozici na webu www.kffestival.cz nebo facebookových stránkách akce.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová