Domů Aktuality Karlovarský kraj navštívil velvyslanec Srbska v České republice

Karlovarský kraj navštívil velvyslanec Srbska v České republice

navsteva srbskeho velvyslance

Velvyslanec Srbské republiky v ČR Berislav Vekić zavítal spolu se svým doprovodem na pracovní návštěvu regionu. Jeho Excelenci přijal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Společně diskutovali možnou spolupráci na ekonomické rovině a také v oblasti lázeňství a balneologie.

Srbský velvyslanec poděkoval hejtmanovi za přijetí a objasnil mu stav mauzolea v Jindřichovicích, které bylo založeno v roce 1928 tehdejší jugoslávskou vládou. Ačkoliv se stavba nachází ve špatném stavu, nelze ji zrekonstruovat, protože není vypořádáno vlastnictví objektu. „Za Karlovarský kraj jsme srbské straně připraveni pomoci, jak jen budeme moct. Mauzoleum v Jindřichovicích je unikátní monument a vnímáme i jeho budoucí přínos pro turismus v regionu,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Následně se hovořilo o možné spolupráci v rámci lázeňské a balneologické praxe. Na území Srbska se totiž nachází tři sta termálních pramenů a několik desítek zdravotnických lázeňských center. Na žádost velvyslance hejtman přislíbil propojit Institut lázeňství a balneologie s lázeňskou asociací v Srbsku, aby mohli společně diskutovat nejnovější trendy v oboru, sdílet zkušenosti a vzájemně se inspirovat. Velvyslanec se také zajímal o možnost posílení ekonomických vztahů, hejtman proto navrhl navázat kontakt s krajskou hospodářskou komorou.

V závěru jednání se velvyslanec podepsal do Kroniky Karlovarského kraje a proběhlo také předání darů, které budou krásnou připomínkou společného setkání.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková