Domů Aktuality ​Karlovarské muzeum soutěží o prestižní titul

​Karlovarské muzeum soutěží o prestižní titul

​Navštívili jste v posledních letech poutavou výstavu nebo expozici v Muzeu Karlovy Vary? Byli jste nadšení z úrovně služeb a vstřícného přístupu personálu? Budete se na místo rádi vracet a doporučíte ho svým přátelům? Pak jej určitě podpořte v soutěži Muzeum roku na portálu Kudyznudy.cz. Z hlasujících budou vylosováni tři výherci, kteří obdrží vstup zdarma do více než 300 muzeí a galerií po celé naší zemi. Soutěž běží až do 31. března 2024.

Soutěž Muzeum roku je vyhlašována jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – agenturou CzechTourism. Pro hlasování stačí být zaregistrovaný na webu Kudyznudy.cz. Hlasuje se skrze udělení hvězdičky, přičemž jako hlas se počítá pouze nejvyšší možné hodnocení, tedy 5 hvězdiček. Nižším hodnocením pak jen můžete vyjádřit míru vaší spokojenosti s danou institucí.

Muzeum Karlovy Vary se ve zcela nové podobě představuje od dubna 2017, kdy zároveň oslavilo 150 let své existence. Stálá expozice přibližuje dějiny města a regionu zážitkovou formou a dokáže tak s využitím moderních technologií oslovit široké spektrum návštěvníků. Instituce byla již oceněna v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis, kdy si odnesla první místo v kategorii Muzejní počin roku 2017 za rekonstrukci budovy a vybudování nové stálé expozice.