Domů Aktuality Karlovarská agentura rozvoje podnikání vstupuje do nové etapy, mění se na Karlovarské inovační centrum

kic

Karlovarská agentura rozvoje podnikání, p. o. v letošním roce slaví 15 let své existence. V roce 2009 byla zřízena k podpoře podnikání v Karlovarském kraji, nicméně dnes už se pyšní výrazně širším záběrem činností. Od 1. října 2024 se proto z Karlovarské agentury rozvoje podnikání, p. o. stává Karlovarské inovační centrum, p. o. (KIC).

Kromě rozvoje podnikání se agentura v posledních letech věnuje aktivitám, jejichž cílem je rozvoj místního potenciálu za použití zavádění inovací, nových forem spolupráce a vzdělávání. Snahou je budovat lepší podmínky podnikatelského prostředí, podporovat spolupráci regionálních uskupení, rozvojové snahy měst, obcí a v neposlední řadě kraje.

Přejmenování agentury na Karlovarské inovační centrum bylo Zastupitelstvem Karlovarského kraje schváleno dne 24. 6. 2024 také v návaznosti na strategický projekt stavby Karlovarského inovačního centra.

„Profesionalizovali jsme se a původní název už bohužel neodpovídal našemu primárnímu zaměření, kterým jsou inovace. Po pečlivém zvážení jsme se proto rozhodli osvěžit naši značku, která bude v souladu s naší rostoucí vizí. Nový vizuální styl a hodnoty budou více reflektovat naše dlouhodobé úsilí budovat a rozvíjet inovace v Karlovarském kraji a vytvářet tak ideální prostředí pro podnikání, práci a život,” uvedl Vlastimil Veselý, ředitel KIC. S novým názvem vzniklo také nové logo a vizuální styl.

Poslání, vize a cíl organizace zůstává stejný. KIC bude nadále podporovat rozvoj podnikání, inovační prostředí i vzdělávání v Karlovarském kraji a posilovat místní konkurenceschopnost.

„Pro naše partnery, klienty a komunitu znamená změna názvu a vizuálního stylu posílení našich cílů a závazků k rozvoji a inovacím v regionu. Nic dalšího se pro ně nemění. Portfolio našich služeb i tým odborníků, na které se dosud mohli obracet, zůstává stejný. Do budoucna samozřejmě plánujeme jak rozšíření služeb, tak týmu,” doplnil Vlastimil Veselý.

Na připravovaném webu, který bude brzy spuštěn, najdou zájemci veškeré informace o aktivitách a projektech Karlovarského inovačního centra. Aktuálně je možné sledovat všechny činnosti prostřednictvím stávajících stránek, facebookové stránky nebo nově také Instagramu

(Tisková zpráva KIC)

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková