Domů Aktuality Jazzový festival míří do galerie umění

Jazzový festival míří do galerie umění

39. ročník mezinárodního jazzového festivalu Jazzfest Karlovy Vary – Sokolov 2022  pokračuje dalším dvojkoncertem, který se tentokrát uskuteční v Galerii umění Karlovy Vary. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Martina Brunnera & Jaroslava Šindlera, v druhé části se představí Emil Viklický & Pavel Hrubý.
Pro první duo umělců  je typická improvizace a maximální vzájemná komunikace. Při hře na flétny a kytaru nabízí velmi pestrou nabídku stylového zaměření – rock, swing, jazz... a právě jazz je pro oba hudebníky  impulzem pro improvizaci. Duo Viklický a Hrubý představí hudební dialogy klavíru a basklarinetu, které společně vydaly na albu Between Us.

Letošní ročník festivalu je rozdělen do dvou měsíců, první z koncertů se uskutečnil v samém závěru měsíce září, poslední je pak na programu v měsíci listopadu. Nabízí velmi pestrou škálu hudebních projevů. Letošní ročník již tradičně pořádá Jazzový kruh v čele s hudebníkem Milanem Krajícem. Jazzfest se koná pod záštitou primátorky města Karlovy Vary a hejtmana Karlovarského kraje.

Program Jazzfestu bude pokračovat dalšími akcemi, které se v měsíci říjnu odehrají ještě v Národním domě v Karlových Varech a v listopadu pak v Městském divadle Sokolov a Karlovarském městském divadle. Podrobný program je uveden na webových stránkách festivalu, kde jsou uvedeny i další zajímavé informace o jednotlivých účinkujících.

Koncert v Galerii umění Karlovy Vary se bude konat v pátek 21. 10. 2022 od 18 hodin. Vstupné činí 180 Kč.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková