Domů Aktuality Jak se daří obnovovat památky v kraji, ukáže konference

Jak se daří obnovovat památky v kraji, ukáže konference

Konference

Rádi poznáváte regionální památky a chtěli byste se dozvědět, co je v oblasti jejich obnovy nového? Pak si určitě nenechte ujít konferenci „Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji“, kterou pořádá Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska ve spolupráci s Karlovarským krajem. Akce, nad níž převzala záštitu radní Oľga Haláková, se uskuteční v úterý 20. února v Krajské knihovně Karlovy Vary.

Cílem konference, která se koná již šestým rokem, je prezentovat veřejnosti ukázky příkladné péče o kulturní dědictví Karlovarského kraje a představit vybrané realizované projekty a jejich iniciátory. Mezi přednášejícími jsou pravidelně pracovníci regionálních muzeí a dalších odborných institucí, starostové obcí, zástupci nejrůznějších spolků i majitelé památkových objektů.

V programu zazní přednášky na téma obnovy historických památek regionu se zaměřením na sakrální stavby, drobné památky v krajině a technické stavby na území Karlovarska, Sokolovska a Chebska. Představeny budou zajímavé archeologické výzkumy v Karlovarském kraji. Seznámíte se s postupy při rekonstrukcích prováděných odbornými institucemi, soukromými investory i zapálenými nadšenci z nejrůznějších spolků. Poznáte nově vzniklé regionální expozice prezentující historii a kulturní dědictví našeho kraje a uslyšíte mnoho dalších zajímavých příspěvků. Akce bude probíhat od 9 do 17 hodin. Vstup je volný.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová